24 Ekim 2012

Toka Yelken Ekibi Geri Dönüyor...

Toka Yelken Ekibi olarak, 2010 yılında teknemiz M.A.T. 12'nin satılmasından sonra yarışlara bir süre ara verdik - bazılarımız farklı teknelerde farklı ekiplerle yarıştı, bazılarımız kendi işlerine ağırlık verdi. Şimdi ise yeni teknemiz  ile geri dönüyoruz. Çok heyecanlıyız...

2008-2009 sezonlarında katıldığımız 25 yarışın 17'sinde birinci, 2'sinde ikinci olduk. Bu birincilikler arasında 2 kere arka arkaya Naviga Cup, Bosphorus Cup, Turgutreis Cup, Marmara Adası, Marmaris Yarış Haftası gibi yarışlar bulunuyor.  2008 yılında 15 yarış üzerinden değerlendirilen Bodrum Kış Trofesini, 15 birincilik kazanarak kırılması zor bir rekora imza atarak elde ettik. Türkiye'de üretilen yarış teknemizle, 2009 yılında Les Voiles de Saint Tropez'de büyük teknelerin yarıştığı B grubunda 8. olduk. Başarılı sonuçlarımız ile hem basında geniş yer aldık, hem de yelken dünyasının ilgi odağı olduk.

Yeni teknemiz, İzmir'deki M.A.T. tersanesinde üretilen ve dünyaca ünlü performans yat tasarımcısı Mark Mills tarafından tasarlanan yeni M.A.T. 1245.

M.A.T. 1245, önceki teknemiz M.A.T. 12'nin yeniden tasarlanmış hali. Yeni modelde salma daha uzun ve hafif hale gelirken torpilin de su direnci azaltıldı. Ayrıca daha az sürtünme ve hassas kontrol sağlayan yeni dümen palası, geliştirilmiş ve hafifletilmiş iç yerleşim modelin ön plana çıkan diğer özellikleri.

Şu anda üretimi süren teknemiz 2012 Kasım'ında denize inecek. Önümüzdeki aylarda yeni dümencimiz Levent Peynirci ile BAYK kış trofesine hazırlık için yoğun bir antrenman programı bizi bekliyor. 2013 yarış sezonunda, İstanbul, İzmir, Bodrum ve Marmaris yarışlarında görüşmek üzere diyoruz...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder