Ekibimiz

Ali Somer / Flok ve balon trim
Deniz ve yelken sporuyla tanışması çocuk yaşlarda babasıyla çıktığı seyirlerle başladı. Uzun zamandır yarışlara kendi ürettikleri teknelerle katılıyor olmaktan ayrı bir mutluluk duyuyor. Ekipteki görevi, balon ve flok trimcisi.

Alp Somer / Ana yelken trim
Mimar. MAT yelkenli yarış teknelerini üreten firmanın ortaklarından. Deniz dostu İzmir'li bir aileden geldiği için çok küçük yaşından beri yelken yapıyor. Toka Yelken Ekibi ile birlikte yarışmanın bir ayrıcalık olduğunu düşünüyor. Ekipteki görevi ana yelken trimi.


Aynur Önder / Runner trim
Bodrum'da yaşıyor. Era Yelken Klubü'nde optimist yaparak başladığı yelken sporuna hala dragon sınıfında devam ediyor. Toka Yelken Ekibi ile karşılaşmasının tesadüf olmadığını düşünüyor ve bundan huzur duyuyor.


Cem Somer / Başüstü
Mimar. MAT yelkenli yarış teknelerini üreten firmanın ortaklarından. Toka Yelken Ekibinin parçası olmaktan çok mutlu ve gururlu. Ekipteki görevi başüstü.
Levent Peynirci / Dümenci
1982’de doğdu, 9 yaşında aile geleneği olarak yelkene başladı. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde iç mimarlık eğitimi aldı.  2006 yılına kadar centerboat sınıflarında yarıştıktan sonra yat sınıfına geçti. Geçmiş yıllarda Komet ve Provezza takımlarında dümencilik yapan Levent yelkenciliğini 2012 itibariyle profesyonel ortama taşıdı ve kurumsal firmalara yelken, yarış eğitimi vermeye başladı..

Rıdvan Övünç / Flok ve balon trim
Yelkene İYK’de aldığı eğitimle başladı. Yelken ve tekne yaşamını sadece spor amaçlı değil tatil ve gezi amacıyla da çok seviyor. 2008 yılından beri Toka Yelken Ekibi ile yarışıyor. Tokadaki dostluğun ve çalışkanlığın bu ekibin mayası olduğunu düşünüyor ve bu sebeple ekibin bir parçası olmaktan vaz geçemeyeceğini hissediyor.

Serdar Gürlüoğlu / Direk dibi
15 Yıllık yelken serüvenimin 2008 yılında Toka Yelken ile tanışmam ve onlarla yarışmam hayata bakışımı değiştirdi. Toka Yelken Ekibinin bir parçası olmak ve buradaki arkadaşlarla aynı tekne altında aynı hedeflere süzülmek onur ve gurur verici. Bir aile olan ekibimizin her sene daha güçlü olması ve ses getirmeye devam etmesi dileğiyle.

Uluç Güner / Trim
2008’den beri takip ettiği Toka Yelken Ekibine 2013'de katılmakdan çok keyif ve heyecan duyuyor.
Yiğit Taban / Runner trim
Yelkene ortaokulda optimist ile başladı, 2011-2012 yılları arasında Bahçeşehir Üniversitesi Yarış Takımı Kaptanlığını yaptı. 2014 Bayk Kış Trofesinin 3. Ayağında takıma 9. Adam olarak geldi. Sonraki ayaklarda takım ruhunu çok sevdiği Toka Yelken Ekibi ile yarışmaktan gurur duyacağını belirtmesi ile takımın yeni üyesi oldu.


Daha önce beraber yarıştığımız ekip arkadaşlarımız:


Arda Serim / Piyano ve navigasyon

Haldun Ülkenli / Vinç
Kemal Muslubaş / DümenciMurat Yavuz / Direk dibi

Müştak Çağlar / Direk dibi
Selim Kakış / Dümenci

Teoman Kardaş / Piyano

Tolga Serim / Flok ve balon trim

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder