9 Mayıs 2015

Umuda Yolculuk …

Baharın ilk yarışı, hava güzel, biz beraberiz.
İki coğrafi, bir şamandıra rotada, iki dördüncülük ve bir birincilik ile haftayı ikinci sırada kapatıyoruz.
Bizim için tatminkar bir hafta sonu olmadı. Son ayağa girerken rakiplerimiz bize göre çok avantajlı.
Dizginler elimizde, aklımız mucizede, son yarışı bekliyoruz.


Perşembe:
Bu hafta Cem Somer, Alp, Rıdvan ve Levent herkesten önce buradalar. Bugün güzeller güzeli kızımız CFM'yi Hollandalı misafirlerimizle test seyrine çıkardık. Orta kuvvetli havada Karaada Boğazı'nı tam dört defa orsa-pupaladık. Uzun ve keyifli bir günün sonunda, yarınki ilk takım antrenmanımız için ekibin tamamlanmasını bekliyoruz.

Cuma:
Cuma sabahtan tam kadro teknede toplandık. Elektronik kalibrasyonunu tamamlamak için iki antrenman öngörmüştük ama hazırlıklarımız tahminlerimizden uzun sürdüğü için öğleden sonra tek antrenman yapabildik. Baharın gelişi ile güneş yüzümüzde, rüzgar yelkenlerimizde zevkli bir gündü. Hafta sonuna hazırız!

Cumartesi:
Bugün uzun süredir yapmadığımız 30 millik bir coğrafi yarışımız var. Bodrum'dan start alıp Görecek Adası burnuna doğru orsalıyoruz. Kargı Adası'nı iskelemizde bırakıp, 8-12 knot havada Kıstak Adası'na doğru pupa seyrediyoruz. Balon toka edilince yarışın başından beri bir türlü oturtamadığımız hızımız artıyor. Kızımız, rüzgar arkasında, şahlanıyor. Rakiplerimiz ile orsa ayağında açılan farkı bir miktar kapatıyoruz. Kıstak Adası’nı döndükten sonra Karaada boğazına girene dek fark tekrar açılıyor. Bir şeyler denememiz gerekiyor. Çok dar açıda, risk alıp balon basıyoruz. Broş sınırında yaklaşık 15 dakika zor bir seyir yapıyoruz, hızımız iyi ancak açımız farkı kapatmak için yeterli değil.  Karaada iskelemizde, finish hattını dördüncü geçiyoruz. Beklediğimiz performansı gösteremedik, moraller bozuk.
Dün gece ekipçe aldığımız (ya da zorla aldırıldığımız) bir kararla gece dışarı çıkmayıp, erken yattık. Şimdi eminiz, bu bize hiç iyi gelmiyor! Serdar'ın getirdiği Double Black geliyor güverteye... Hemen moraller düzeliyor! Şerefe!


Pazar:
Dünkü yarış sırasında bel ağrısından iki büklüm halde bile başüstünü terk etmeyen kahraman Cem Somer bugün yerinden kıpırdayamıyor.
Trofedeki genel klasman sıralamasından dolayı, dünkü dördüncülüğümüzü telafi edebilmek adına önemli bir gün. Ekipteki eksikliği gidermek için sağa sola haber salmışken, sağ olsun sevgili Levent Ozan bizi kırmıyor ve ekibe dahil oluyor. Cem'i otelde Ben-gay ile baş başa bırakarak start hattındaki yerimizi alıyoruz.
Havanın oturmasıyla start işlemleri başlıyor ve coğrafi  rota veriliyor. Dünden daha tatminkar bir hızda Çelebi Adası'nı iskelemizde bırakarak Kargı Adası'nı dönüp, Bodrum'da finish görüyoruz. Bugünkü seyrimiz düne göre daha iyi olmasına rağmen hava hep rakiplerimizin yararına tazeliyor, yine istediğimiz sonucu alamıyoruz. (Ohh noo..!) Yine dördüncüyüz!
Gözler komite botunda, sabırsızca ikinci yarışı bekliyoruz.
İkinci yarış, şamandıra yarışı. Levent'in efsanevi startıyla yarışa başlıyoruz. Üç tur off-setli sosis rota... Coğrafi yarışlardan sonra iyi geliyor. Tüm hafta sonu beklediğimiz birinciliğimize sonunda kavuşuyoruz!


Heyecan dorukta, trofenin kaderi, son yarışta belli olacak gibi görünüyor...
Her ne kadar bu hafta istediğimiz performansı yakalayamamış olsak da, son yarışta elde ettiğimiz birincilik önümüzdeki hafta için motivasyonumuzu artırıyor! Sezonun kapanışında çekişmeli bir yarış hafta sonu bizi bekliyor. Marmara'ya çıkmadan önceki son yarışımız; bekleyip sonuçları hep beraber göreceğiz...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder